Pár informací o tom, jak těžit bitcoiny

Virtuální, digitální, kryptoměna, tak to všechno jsou názvy pro měnu, která funguje na principu peer – to – peer co znamená klient – klientovi a jedná se o měnu, která nepodléhá žádnému nadřazenému systému jako je třeba banka nebo stát.
Největší výhodou této měny je, že jí nelze nijak zfalšovat a je to dáno také tím, že jí nelze vlastnit fyzicky a nosit třeba v mincích nebo bankovkách v peněžence jako tradiční peníze v jakékoliv světové měně. Virtuální měna je pouze v digitální formě a je šifrovaná.
Virtuální měnou, která vznikla mezi prvními respektive v roce 2008 je Bitcoin. Virtuální měnu nelze nijak fyzicky vyrábět, takže její rozšiřování je dáno těžbou tzv. mining.
Pojďme tedy zjistit víc o tom, jak těžit bitcoiny?
bitcoin podnikání

Těžba namísto vydávání nové kryptoměny

V tomto případě jde o proces, který lze provádět pomocí specializovaného těžebního SW, který řeší určitý matematický problém a přes tyto výpočty vlastně řídí proces posílání peněz v této měně. V podstatě lze mining definovat jako potvrzování transakcí, které provádí samotní uživatelé, těžaři pomocí svých počítačů.
bitcoin číslo
Ten, kdo tedy řídí rozšiřování kryptoměny jsou samotní těžaři a těžařem se může stát každý, kdo si pořídí tento specializovaný software tzv. bitcoin miner.
Důležité je však vědět, že se mining nevyplatí pro samostatné jedince a to i díky vysokým nákladům na spotřebu elektrické energie a grafické karty některých PC zařízení již nejsou konkurence schopny zařízením, které disponují speciálním SW.
Proto se těžaři sdružují do tzv. mining pool, kde sdílejí zpracování těžby v celé síti a odměnu za rozluštění matematické úlohy a odměny ze samotných transakcí si rozdělují mezi sebou bez ohledu na to, který z těžařů úkol rozluštil.
Čím výkonnější zařízení, tím větší množství transakcí určených k potvrzování a tím větší šance získávat bitcoiny.