Stínící technika je základem moderní domácnosti

Nejčastějšími představiteli stínící techniky jsou bezesporu žaluzie a rolety. S žaluziemi se můžeme setkat prakticky v jakékoliv domácnosti, v bytech i domech. Někteří jejich funkci nahrazují záclonami. Ani kvalitní žaluzie však neplní svou funkci tak dobře a kvalitně, jako právě rolety. Jestliže tedy chcete mít za oknem prvky, které se dokážou postarat o maximální zatemnění, určitě se vyplatí investovat právě do těchto prvků. Seznamte se i s dalšími důvody, proč je dobré se nespoléhat pouze na žaluzie.

žaluzie

5 důvodů, proč investovat nejenom do žaluzií, ale i rolet:

  1. Ochrana před zloději – dostat se k oknu přes pevné rolety dá zlodějům mnohem více práce, než kdyby tam nebyly. Ochraňte tedy svůj domov před nežádoucím vniknutím.
  2. Konec hluku z ulice – máte okna nasměrovaná k chodníku či cestě? Užijte si hrobové ticho kdykoliv budete chtít, tyto prvky dokážou perfektně izolovat zvuk.
  3. Konec otravným slunečním paprskům – buďte před vysokými letními teplotami v bezpečí, stačí mít v akci rolety, které zamezí vstupu přebytečného tepla do vašeho domova.
  4. Snížení úniku tepla na minimum – zamezte unikání cenného tepla, tyto prvky se postarají o to, že teplo z vaší domácnosti zůstane přesně tam, kde má, tedy u vás doma.
  5. Konečně soukromí – jestliže máte okna směrovaná k chodníku, tak jste určitě již alergičtí na zvídavé pohledy procházejících lidí. Díky neprůhledným roletám bude tento problém jednou pro vždy vyřešen.

vertikální žaluzie

Jednoduchá manipulace

Co se týče manipulace s těmito stínícími prvky, nemusíte se bát žádných komplikací. Stínící technika je totiž snadno ovladatelná díky přítomností elektromotorů, které můžete ovládat prostřednictvím dálkového ovládání. Pokud chcete ušetřit, můžete investovat do variantu, která umožňuje pouze manuální ovládání. Věřte však, že na to pohodlí byste si zvyknuli velmi rychle.