Jaké mají plastové palety výhodu


K čemu by mohli sloužit plastové palety. Určitě jsou k něčemu určené. Jsou pomocníkem v potravinářském průmyslu, ale mají široké využití. Jsou odolné vůči vodě, vem te si třeba dřevěné palety. Ty když necháte na zemi a teče tam voda, nebo na ně prší. Tak to dřevo tu vodu nasákne a může se stát, že paleta začne hnít, nebo dokonce se rozpadne. Kdež to plastová paleta vodu nevsákne, takže vydrží i v dešti venku nebo na mokré zemi. Vezměte si, že plastové palety mají prostě větší výdrž a jen tak se nerozbijí. I údržba je o hodně lepší. Plastovou paletu stačí přetřít hadrem, a máte jí čistou. Na dřevěné paletě to jde opravdu těžko, do hadříku se vám zarývají třísky a moc ji opravdu umýt nejde. Takže se může stát, že bude flekatá a zanesená špínou.

plastové palety

Na co je dobré pastové palety používat. Díky tomu, že mají opravdu vysokou nosnost, tak na ní můžete položit materiál anebo třeba zboží. Jistě jste si mohli, všimnou, že velké plastové palety používají i ve velkých obchodech. Když jsem pracovala v jednou hypermarketu, tak jsme takové palety používali třeba na zeleninu a ovoce. Mohli jsme tam naskládat opravdu hodně bedýnek a paleta stále držela. Byly každý den používány. Sem tam měli nějaké oděrky, ale při správné manipulaci mají opravdu velkou výdrž. A o té údržbě ani nemluvím.

palety

Mohla jsem je porovnat i s dřevěnými paletami a nedá se to vůbec srovnávat. Stalo se mi, že se mi paleta rozštípla, když jsem vezla zboží na paletovém vozíku. Tohle se mi s plastovou paletou nestalo. Takže pokud váháte, zda koupit plastové palety, tak za mě určitě ano. Lepší nekoupíte. A proto byste si měli pořádně promyslet, jakou paletu si pořídíte. Jak vidíte, rozdíly jsou opravdu veliké a je jen na vás jakou si koupíte. Hlavně aby vám dobře a dlouho sloužila. Rovnou se můžete podívat na plastové palety zde.