Kouzlo blízkého východu

Pro někoho stále nedosažitelná dovolená, ačkoliv není třeba cestovat do letovisek, která jsou pouze v Dubaji a Abú Dhabí. Velmi zajímavými turistickými emiráty se pomalu a jistě stávají Adžmán, Šardžá, Fudžajra a mnohé další. I tyto části Spojených arabských emirátů jsou bezpečné a navíc nabízejí skvělé pláže Perského a Ománského zálivu, které si může každý dostatečně užít. Ačkoliv i v dnešní době vycestovat do Dubaje není žádný problém, jelikož je velmi dobře dostupný a navíc, když se seženou levně letenky, tak už není co dále řešit, snad jen si naplánovat příjemný čas v této destinaci.

dubaj letiště

Jaro je nejlepší na cestování

Tak ono se dá říci, že jarní období je skutečně ideální pro tyto oblasti, protože je zde i velmi příznivá teplota. A zatímco se doma choulíme ještě mnohokrát zabaleni do teplého oblečení, tak zde ho rozhodně potřebovat nebudeme. Teploty totiž dosahují až 30 stupňů a teplota vody v moři je zhruba kolem 25°C, což je skutečně balzám. Jen je třeba být ostražití, jelikož ženy to v této oblasti nemají jednoduché. Je pravdou, že v turistických hotelových plážích si mohou koupání užít se svým novým modelem plavek, ale u volného moře to tak jednoduché nebude. Zde se totiž ženy musí zahalovat. Tento jejich životní styl bohužel nelze porušovat a mohlo by nám to zkazit celou dovolenou.

SAE

Tržiště plné suvenýrů

Pokud chceme dovézt domů rodině a přátelům nějaký suvenýr nebo malý dáreček, tak se vyplatí vyrazit na tržiště. Zde se rozhodně nalezne mnoho zajímavostí, ale pozor, trhovci jsou zvyklí smlouvat o ceně a je to v podstatě jejich taková kultura. Na tento způsob obchodování si zde musíme zvyknout a začít ho provozovat. Ale člověk si rychle zvykne a u dalšího stánku již bude pevnější a jistější ve smlouvání. Navíc zde lze ochutnat za dobré ceny i jejich tradiční výrobky. Dovolená v těchto místech je skutečně velmi příjemným zážitkem a v podstatě může být i za dobrou cenu, když si vše dobře naplánujeme.