Jak získat svalovou hmotu

Většina mužů si klade otázku, jak získat v co nejkratším možném čase velkou svalovou hmotu. Asi není třeba zmiňovat, že je nejprve potřeba zbavit se tělesného tuku. Záleží na tom, kolik svalové hmoty chce muž získat, ale pokud má dotyčný nadváhu nebo je dokonce obézní, je v první řadě potřeba se pomocí cvičení a zdravé stavy zbavit tuku. Teprve potom je možné začít budovat svalovou hmotu. Nejtěžší je právě hubnutí, které paradoxně zabere nejvíc času.

svaly muž

Po zhubnutí je potřeba držet zdravý životní styl i nadále, protože v opačném případě dojde k jojo efektu, což znamená, že všechno co člověk zhubl, nabere zpět, a samozřejmě s nějakým tím kilem navíc. Mnoho mužů potom chce nabrat svalovou hmotu, protože se chtějí cítit dobře a také se samozřejmě chtějí líbit ženám, protože mnoho žen má rádo svalnaté muže. To je dobrý hnací motor pro nabírání svalů. Nabrat svaly je ale poměrně dost těžký díl. Záleže totiž na mnoha faktorech.

fitness svaly

Jde o tělesný typ i genetiku
Některé tělesné typy nabírají svalovou hmotu rychleji a snáze než jiné. Pokud muž nemá genetické předpoklady pro snadné osvalení, je cesta za svalnatým tělem daleko trnitější. Typickým příkladem muže, který rychle nabírá svaly, je Arnold Schwarzenegger. Za jeho legendární postavou svojí i tisíce hodin tvrdé dřiny, kam spadá nejen cvičení, ale především přísná strava. Většina mužů tento typ postavy nemá, a tak si ke svalům musí dopomoct jinak. Na celé čáře vítězí různé steroidy a látky, které pomáhají tělu budovat svalovou hmotu. Některé jsou příliš agresivní, jiné se mohou používat i dlouhodobě. Mezi látky, které pomáhají svalům růst, patří rad 140 sarms, což je látka, která zlepšuje fyzickou výdrž, pomáhá svalům tvrdnout a růst. Berou jej zejména kulturisté, nadšenci do fitness a muži, kteří touží po velké síle a velkých svalech.