Projeďte si Krkonoše na kole

Kdo vlastní držák na kola na tažné zařízení, má k dispozici perfektní technickou pomůcku pro volnočasové aktivity mimo domov. Převážení jízdních kol tímto způsobem je velice bezpečné, protože máte kola umístěná za vozidlem, dobře na ně za jízdy vidíte a jejich nízko položené těžiště nemá zásadní negativní vliv na jízdní vlastnosti celé soupravy.

silnice v Krkonoších

Jízdní kola tak snadno, bezpečně a rychle dopravíte, kam chcete, třeba do Krkonoš.

Krkonošský národní park je oblíbeným cílem návštěvníků zejména v zimě, jsou tu ideální lyžařské terény pro začátečníky i pokročilé lyžaře, ale přece jen to nemá takové kouzlo, jako v letním období. V létě se totiž všechno zelená, slunce je na obloze mnohem déle a máte tak více příležitostí využít pobytu v přírodě, aniž byste museli být uzavřeni v teple horské chalupy.

Krkonošský národní park

Kam v Krkonoších vyrazit na kole

Harrachov, Kořenov, Příchovice, Jizerka – Z Harrachova se vydáte po silnici č. E65 do Kořenova, vystoupáte k rozhledně Hvězda a pak budete pokračovat do Horního Polubného a dále k osadě Jizerka. Nachází se tu Muzeum Jizerských hor. Pokud toužíte po delší trase, můžete si ji prodloužit o sestup k vodní nádrži Souš v Desné a pak o sjezd do Tanvaldu, odkud se pohodlně vrátíte do Harrachova vlakem i s jízdními koly.

Tanvald, Rokytnice nad Jizerou – trochu náročnější výlet vás čeká po výstupu z Tanvaldu přes Šumburk nad Desnou do Příchovic, Pasek nad Jizerou a Dolní Rokytnice. Na trase vás ovšem jistě zaujmou krásné výhledy do krajiny.

Pec pod Sněžkou, Janské Lázně – pěkná trasa vede podél řeky Úpy z Pece pod Sněžkou do Velké Úpy, Temného Dolu a Horního Maršova s cílem v Janských Lázních. Není to náročné, protože silnice vede po proudu řeky téměř pořád z kopce. Můžete si pak výlet vylepšit o jízdu lanovkou na Černou horu a pobyt v lázeňské zóně v centru Janských Lázní.