Která místa na Českobudějovicku byste si neměli nechat ujít

Rozhodli jste se trávit dovolenou na Českobudějovicku a dali jste přednost tuzemské rekreaci před zahraničím? Lidé, kteří to tu dobře znají, vám pravděpodobně naznačí, že je to dobrá volba, ale o tom, zda mají pravdu, byste se měli přesvědčit nejprve sami. Která místa stojí za prozkoumání, a která z nich vás budou lákat k opětovnému návratu?

Kleť – nejvyšší hora pohoří, zvaného Blanský les, je skutečným přírodním skvostem. Vyplatí se vyšplhat až na její vrchol a odtud se rozhlédnout kolem sebe. Máte tu k dispozici kamennou rozhlednu a na Kleť také nemusíte šplhat po svých, klidně se můžete svézt sedačkovou lanovkou z Krásetína.

vrchol Kleti

Zlatá Koruna – klášter Zlatá Koruna se nachází na velmi působivém místě, na návrší nad meandrem řeky Vltavy, s překrásným výhledem do okolní krajiny. Můžete si interiér kláštera prohlédnout v rámci prohlídkových okruhů a občas se tu konají i mimořádné večerní prohlídky a varhanní koncerty. Kdysi, v devadesátých letech, tu vystupovali i folkaři, ale s tím už se tu dnes pravděpodobně nesetkáte.

Lokalita kolem Holubova – mnoho zajímavostí na vás čeká nedaleko Holubova, směrem k Vltavě. Doporučit vám můžeme Třísovský Hamr, Přírodní rezervaci Holubovské hadce, zříceninu hradu Dívčí Kámen, bývalé keltské oppidum v Třísově a lokalitu Nad Vsí, nedaleko třísovského koupaliště, odkud je fantastický pohled na Českobudějovicko.

vyhlídka od zámku v Hluboké nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou – kdo si zajistí levné ubytování v Českých Budějovicích, pravděpodobně zavítá i k tomuto velmi působivému novogotickému zámku s přilehlým skleníkem a zámeckým parkem. Zámek Hluboká nad Vltavou je vystavěn poměrně vysoko nad okolním terénem, což nebývá u těchto staveb příliš zvykem, a z vyhlídkového místa na skalnatém ostrohu nad sportovním přístavem máte velmi pěkný výhled na Českobudějovickou pánev, do poměrně velké vzdálenosti.