Proč je dobré používat pH tester vody v bazénu?

Horké letní dny přímo lákají ke koupání. A není divu, chladivá, svěží voda, modrá obloha, co víc si přát? I to je důvod, proč jsou za teplého počasí koupaliště, a to jak přírodní tak umělá, plně obsazena, a proč prakticky na každé dostatečně velké zahradě najdeme bazén.

Ten mnoha lidem vyhovuje více – zdaleka ne každému se chce při koupání dávat pozor na ostatní lidi, nehledě na to, že v soukromém bazénu máme podstatně větší soukromí. A to vyhovuje lidem, kteří se z nějakého důvodu stydí za své tělo.

bazen7

To vše je samozřejmě v pořádku. Avšak abychom se mohli koupat, je potřeba, aby voda byla nejen průzračně čistá, ale také měla dostatečnou kvalitu, zvláště pokud se tam koupe člověk s kožními problémy, například s ekzémem.

Jistě, můžeme si říci, že znečištěnou vodu lze snadno poznat. Problém ovšem je, že viditelným se stává až ve chvíli, kdy je prakticky pozdě. Pokud chceme vodu udržet skutečně čistou, je potřeba zakročit dříve, než se problém skutečně projeví.

Dobrá, ale jak poznat, že něco není v pořádku, když vše vypadá dobře? Zde se nemusíme bát, neboť existují testovací sady, které nám v tomto úkolu mohou pomoci. Příkladem může být pH tester https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vody. Ten nám ukáže, zda je voda kyselá či zásaditá.

bazen8

To se může zdát jako hloupost, ale věřte, že to rozhodně má vliv nejen na rozmnožování řas a sinic, ale také na naši pokožku, pokud s ní přijde do kontaktu. A to není něco, co bychom chtěli riskovat, zvláště pokud onen bazén používají i děti.

Je tedy jasné, že se rozhodně vyplatí tyto sady pořídit a pravidelně je používat. Jistě, stojí nějaké peníze, ale zde je potřeba si říci, že naše zdraví je rozhodně přednější. To totiž, na rozdíl od peněz, máme jen jedno, a když jej ztratíme, jen těžko jej získáme zpět. Dát tedy určitou částku za to, abychom si mohli bez starostí užívat léta, se rozhodně vyplatí.