Někdy se půjčce nevyhneme

Když si potřebujeme koupit nějakou lacinou banalitu, obvykle nemáme problémy. Na něco takového se peníze obvykle najdou, zaplatit nějakou lacinou maličkost nebývá problém. Ale když si potřebujeme pořídit něco dražšího nebo třeba i skutečně hodně drahého, už se naše situace může začít komplikovat. Už můžeme narazit na ten problém, že ať hledáme, jak hledáme, ne a ne dát potřebnou částku na takovou útratu dohromady. A když na něco peníze nemáme, pochopitelně nám to nikdo neprodá.

Jenže je nemálo situací, kdy si musíme pořídit, a tedy i financovat, i záležitosti, jež jsou nad naše finanční možnosti. Musíme si kupovat i to, co bychom si měli vzhledem ke stavu obsahu své peněženky odpustit. A nemáme-li peníze vlastní, musí se nějaké aspoň vypůjčit.

srovnané mince

A tak lidé chodí do bank, tam žádají o půjčky a někdy je i dostávají. Ale co když někdo v bance zažádá, doloží vše, co tam po něm chtějí, a pak se dočká jenom zklamání, když mu oznámí, že není bonitní a nedostane tedy ani korunu?

V takové situaci už může často pomoci jedině hypotéka na pozemek od nebankovní společnosti. Protože tady se neručí za půjčené peníze ani hodně vysokými doložitelnými příjmy, ani čistými registry dlužníků a dalšími přednostmi, ale výlučně zástavou nemovitosti odpovídající hodnoty.

přehnutá eura

Zájemce tu dá do zástavy svoji nemovitost, prokáže aspoň minimální schopnost splácet, a má vystaráno. Protože mu půjčí i tehdy, když má nějaký nelichotivý záznam v registrech dlužníků, když po něm jdou exekutoři nebo se potýká s jinými problémy.

Dostat nebankovní hypotéku je prostě daleko snadnější než získat jiné půjčky. A proto by měli u této možnosti zkusit štěstí všichni, kteří potřebují větší peníze, ale v bance jim odmítli vyhovět. Tady si totiž lze přijít na své, a to za dost výhodných podmínek, jež mohou skutečně mnohým z nás imponovat.