Jak se začít těšit na pondělí

Je pro vás pondělí nejhorším dne týdne? I s normální víkendovou pohodou můžete pondělním starostem částečně odlehčit. Pomůže vám to zbavit se stresu z nového týdne a budit se v pondělí ráno šťastnější.
minerální voda s mátou a ovocem
Stačí hodina
V neděli vstaňte o hodinu dřív a celou tuto hodinu věnujte domácím pracím. Vyperte, vyžehlete, nachystejte si oblečení na další týden. Ukliďte věci na svá místa, zalejte květiny a dodělejte další nezbytné věci. Jakmile budete mít hotovo, hned se budete cítit lépe. Nebudete se díky tomu okrádat o čas po zbytek dne. Celou neděli pak budete mít volnou, budete beze stresu a budete se moci věnovat lenošení či svým koníčkům.
Jezte zdravě a nepijte alkohol
Abyste při pondělku nebyli malátní, v neděli byste se měli alkoholu vyvarovat. Raději pijte dostatek vody, budete se mnohem cítit lépe. To samé platí o tučném a nezdravém jídle. Místo návštěvy rychlého občerstvení raději uvařte něco zdravého doma. Výborné je navařit večeře větší množství a připravit si jídlo na další den. Po práci se vám to bude jistě hodit.
Dejte své neděli smysl
Neděle je časem pro vaši relaxaci. To ale neznamená, že byste ji měli celou proležet na gauči. Takové neděle jsou také pěkné, ovšem start do dalšího týdne po nich příjemný nebude. Proto je lepší zvolit nějakou aktivní činnost – vyvenčit psa, jet na výlet do přírody, jít do bazénu či na koupaliště nebo si s přáteli zacvičit jógu. Takové činnosti vás nabijí pozitivní energií a budete z nich čerpat zbytek pracovního týdne, kdy se možná do přírody nebo na cvičení vůbec nedostanete.
odškrtávání kontrolního seznamu
Jděte brzy spát
Kvalitního a dlouhého spánku určitě nebudete ráno, až zazvoní budík, litovat. A co teprve když se pro jednou probudíte vyspalí ještě před budíkem! Zkuste si na svém chytrém mobilním zařízení stáhnout aplikaci sledující kvalitu vašeho spánku. Aplikace vám poradí, jak dlouho byste měli spát, abyste se vzbudili odpočatí. Také si v ní můžete stanovit večerku a vám mobil vás upozorní, v kolik byste měli jít spát.