Dbejte na kvalitu při výběru matrace do dětské postýlky

Dospělý člověk by měl spát ideálně 8 hodin denně. Takové miminko (obzvláště novorozeně) prospí mnohem více, protože odpočívá hodně i během dne. Právě u těchto nejmenších bychom měli dbát na to, aby jejich spánek byl kvalitní ve všech směrech. Výběr postýlky řeší minimálně každá druhá maminka, mnohem důležitější je však vybrat do ní správnou matraci.
veselé mimčo v posteli
 
Správná matrace by neměla být ani moc měkká ani moc tvrdá. Příliš měkká matrace skýtá nebezpečí špatného vývoje páteře. Příliš tvrdá matrace není pro páteř také to pravé ořechové. Jaká je tedy ta pravá? Odpověď je někde uprostřed.
 
Další důležitou vlastností je prodyšnost matrace. Ta zajišťuje stálou tělesnou teplotu, takže se vám miminko nebude přehřívat, v době velkého horká bude skvěle odvádět pot od těla. Navíc se v takových matracích méně zdržují roztoči a klást důraz na prodyšnost by tak měli zejména rodiče dětí se zvýšenou šancí na alergii.
 
A z jakých matrací do dětských postýlek máme na výběr? Tady jsou některé z nich:
 
Studená pěna
Matrace vyráběné ze studené pěny mají hned několik předností. Jednak mají skvělou prodyšnost, z anatomického hlediska se velmi dobře přizpůsobí tělíčku dítěte. Tyto matrace také poskytují vysoký komfort při spaní a zaručují tvarovou stálost.
 
Paměťová pěna (elastická pěna)
Z anatomického hlediska jsou tyto matrace velmi vhodné, protože se přizpůsobují křivkám dítěte. Stejně jako matrace ze studené pěny se může pyšnit skvělou prodyšností.
 méďa na matraci
Kokosové vlákno
Nyní jsou ve velké oblibě matrace plněné kokosovým vláknem. Kokosové vlákno je přírodní materiál, a právě na tom je založena jeho velká obliba. Používá se většinou společně s dalšími materiály, jelikož matrace plněné pouze kokosovým vláknem jsou velmi tvrdé. 
 
Molitan
Molitanové matrace zná asi každý, patří mezi nejlevnější matrace vůbec. Pro nejmenší děti však není příliš vhodná. Molitan je velmi měkký, a tak hrozí nejen deformace páteře, ale dochází i ke ztíženému dýchání dítěte, které není za žádných okolností žádoucí.
 
Vaše miminko stráví v postýlce více, než jen třetinu života, proto byste měli výběru správné matrace věnovat nějaký ten čas a trochu do ní zainvestovat. Je dobré se také informovat o jednotlivých vlastnostech u vyškoleného personálu prodejny. My můžeme popřát akorát tak dobrou noc!