Jak se koupat v bazénu bez starostí?


Asi každý trochu rozumně uvažující člověk tuší, že bazén, to nejsou pouze vodní radovánky, ale také starosti. Pokud ho totiž budete chtít používat, musíte se postarat o to, aby v něm byla čistá voda. A to často není příliš jednoduchý úkol. Naštěstí existují metody a bazénové doplňky, díky kterým se to zvládnout dá. Dezinfikovat vodu můžete pomocí chlóru, respektive kyslíku. Obě varianty jsou poměrně účinné, i když kyslíkové přípravky jsou o něco málo draží. Na druhou stranu zase nedráždí pokožku. Samotná dezinfekce je potřebná, ale abyste ji do vody nemuseli dávat zbytečně mnoho, je potřeba zamezit různým pevným nečistotám k proniknutí na hladinu. Přes den s tím asi moc nesvedete, ale na noc můžete na bazén aplikovat speciální plachtu.


opalování


Proti nečistotám


 


Různé druhy hmyzu, kousky větviček nebo rostlin jsou běžnou součástí hladiny venkovních bazénů. Nejedná se však pouze o dekorativní problém. Tyto nečistoty totiž vodu pouze nehyzdí, ale rovněž ji znečišťují. Je na nich celá řada bakterií, které vodu mohou snadno kontaminovat. A to dokonce takovým způsobem, že nemusí stačit ani chemické prostředky a voda se bude muset vypustit a zase znovu napustit. Proto je nutné lovit tyto problematické části pomocí speciální síťky. Navíc je možné použít i prevenci ve formě bazénové plachty. Ta dokáže zabránit kontaktu pevných nečistot s vodou. Jakmile se budete chtít koupat, plachtu jednoduchým způsobem odstraníte. Případné zachycené nečistoty pak vytřepete.


bazén


Pro teplejší vodu


 


V případě, že vám nebude trochu vyšší investice, můžete si místo klasické bazénové plachty koupit plachtu solární. Proti nečistotám je úspěšná stejně, navíc však dokáže zahřívat vodu. To se hodí hlavně ve dnech, které nepatří mezi ty nejteplejší. Plachtu není potřeba nijak napájet. Už z jejího názvu je patrné, že o přísun energie se postarají sluneční paprsky.