Vybíráme podklad pod terasu

Zahradní terasa je nádherným estetickým doplňkem vašeho rodinného domu, či zahradní chatky.

Ranní káva a snídaně v těsném kontaktu s přírodou je nejlepší nakopnutí do úspěšného dne. A večerní sledování západu slunce na terase v příjemném posezení rodiny či přátel, je tou největší odměnou po celodenním shonu.

Materiálů a stylů teras je nespočet a každý má svůj vkus a styl. Ale jedno máme všichni společné, chceme, aby nám terasa vydržela co nejdéle v neměnné kráse. Pečlivě vybíráme co nejkvalitnější a hodně trvanlivé materiály. Důležitou částí, ne-li nejdůležitější je ovšem třeba dbát samotnému podkladu samotné terasy.

počasí a terasa

Základ je vždy základ! Snaha ušetřit finanční prostředky se v tomto případě rozhodně nevyplatí.

Dřevěná terasa a její podkladové hranoly teras musí být rozhodně ze stejného druhu. Venkovní teplotní rozdíly a reakce materiálů na tyto rozdíly, se mohou nepříjemně projevit na stavu terasy. Skroucení, či vyboulení dokonalé rovnosti vás vyloženě musí naštvat. A po zimním období nás může čekat nepříjemné překvapení. Nechceme si vychutnávat ranní kávu s tím, že hledáme nejlepší místo pro stolek, kde nám bude hrneček stát, jak z bez obav, že se zahradní křesílko se mnou nezhroutí vzad.

hranol terasový

Kvalitní podkladový hranol terasy pod nám rozhodně prodlouží životnost naší terasy. Pohodlí jak při chůzi, tak i posezení, nám vydrží dlouho bez trápení, kdy a jak budeme muset celou terasu rozebrat a opět a opět opravovat základ. Rozhodně je potřeba dodržet další technologické postupy, jako například, aby se hranoly a vrchní prkna nedotýkali a nezadržovala se vlhkost a hnití dřeva. Rady a tipy, které najdeme na našich stránkách nám rozhodně pomůžou překonat nejednu komplikaci a záludnost při pokládce terasy.

Zároveň nabídka materiálů a všech potřebných komponentů nám ušetří nejen čas, ale hlavně vaše peníze.