Společenství vlastníků jednotek

Jsme společnost Home Partner a zabýváme se správou nemovitostí pro Brno a okolí. Jsme opravdovými profesionály v poskytování komplexních služeb pro společenství vlastníků a bytová družstva. Na našich webových stránkách vám nabízíme účetní a finanční služby, technické služby, předpisy a vyúčtování, ale také vám přinášíme mnoho informací, které zajisté využijete nejen při zakládání SVJ, neboli společenství vlastníků jednotek. Máme opravdu dlouholeté zkušenosti. Správou společenství vlastníků a bytových družstev se zabýváme od roku 2004. Jsme velmi flexibilní a poskytujeme opravdu komplexní služby, díky tomu vám pomůžeme problémy vyřešit velmi rychle a pečlivě.

Okna

Několikrát jsme zmínili takzvané společenství vlastníků bytových jednotek https://www.homepartner.cz/spolecenstvi-vlastniku-jednotek/. Pojďme si o něm říci víc. Pro společenství vlastníků jednotek se zkráceně používá název SVJ. To má na starosti správu nemovitosti, která je rozdělena na více samostatných jednotek. SVJ zná většina lidí, kteří bydlí například v panelových domech, které mají byty v osobním vlastnictví. SVJ je samostatný ekonomický subjekt, ale konkrétní samostatné jednotky jsou v osobním vlastnictví uživatelů, respektive vlastníků bytů a ti s ní mohou nakládat dle svého uvážení. Prodej bytů, které jsou v nemovitosti spadající pod SVJ tedy nepotřebujeme souhlas ostatních vlastníků jednotek.

Dům

Společenství vlastníků jednotek dělíme na tři typy. První typ společenství vlastníků jednotek je skupina vlastníků jednotek a spoluvlastníků společných částí domu, kdy nevznikla právnická osoba s přiděleným IČ. Druhý typ společenství vlastníků jednotek již je právnickou osobou s přiděleným IČ a řídí se vlastními stanovami. Poslední je třetí typ společenství vlastníků jednotek, který zahrnuje právnické osoby s přidělenými IČ a řídí se vlastními stanovami a ze zákona plyne povinnost vykonávat správu společných částí domu. Dohodnuté stanovy musí přijmout 100 % všech vlastníků.

Každé společenství vlastníků bytových jednotek má svého předsedu, který provádí veškeré účetní, finanční a právní transakce a mnoho dalších úkonů. Nejedná se o lehký úkol a mnohdy je těžké vybrat vhodného předsedu z řad vlastníků bytových jednotek, proto vám také naše firma Home Partner nabízí profesionální předsedy sdružení bytových jednotek. Máte tedy s námi jistotu, že vaše bytové jednotky budou v dobrých rukou. Zaručujeme vám opravdu kvalitní služby. Zakládáte právě nové SVJ? Nebo hledáte předsedu SVJ, který bude zkušený a spolehlivý? Neváhejte a obraťte se na naši společnost. Rádi vám vše vysvětlíme a společně najdeme skvělé řešení pro váš problém. Budeme se těšit na vzájemnou spolupráci.