Příprava na zimní období

Na zimní období je nejlepší se připravit se vším všudy, abychom se nemuseli v mrazu o nic starat. Nezapomeňte ani na dostatečné zateplení nemovitosti.

Příprava na zimní období

Zateplením ušetříte

V zimním období často klesají teploty velmi nízko, a proto jistě nechcete doma spát v bundě se spacákem a přes den se klepat zimou. A proto mají nemovitosti pro trvalé bydlení zařízené topení, které nám udržuje příjemnou teplotu pro lidský organismus. Bohužel pokud nemáme dostatečné zateplení, tak velké množství tepla uniká ven, na čem my finančně proděláváme, což nejsou zrovna korunové částky, a ještě k tomu bohužel nám nebude doma takové teplo.

staré domy

Abychom přišli na kloub tomu, kde teplo uniká, tak je nejlepší si domluvit měření termokamerou, protože tento speciální přístroj dokonale zaznamenává vyřazování tepla z objektů, k čemuž nejsou zapotřebí další speciální zařízení. Měření není až zas tak náročné, přičemž získáme velmi přesné výsledky, díky kterým budeme vědět, kde je potřeba zlepšit zateplení. Mnohdy je to sice finančně i časově náročná záležitost, ale peníze se nám úsporou vrátí.

Topení

Až budeme mít hotové zateplení, tak je správný čas se vrhnout na přípravu topení v kotli, aby nám v zimě krásně nemovitost vytopil a my si mohli užívat nádherné zimní atmosféry a třeba i nějakého toho sněhu. Pokud topíte kotlem na tuhá paliva, brikety a podobně, tak musíme pravidelně vymetat komín, aby nebylo riziko požáru. Stejně jako kotel musí mít revizi, kterou zajišťuje specialista. V případě požáru z kotle vlivem zanešeného komínu a dalším problémům nemáme nárok na odškodnění a peníze z pojistky.

parní kotel

Každý kotel má samozřejmě jinou technologii, ovšem vždy se musí dodržovat pokyny a údržba daná zákonem a samotným výrobce, aby vše správně fungovalo. V oběhu musí být správné množství vody a je dobré provádět, pokud je potřeba odvzdušnění, abychom se zbavili nežádoucího vzduchu v celé soustavě. Kromě kotle zkontrolujte i radiátory a celkově soustavu topení, abyste případný problém objevili včas.