Jak žít zdravě

Zdravý životní styl se v posledních letech hodně propaguje, díky němu jsme méně nemocní, máme dostatek vitamínů a minerálů ale také třeba pohybu, který naše tělo vážně hodně potřebuje. Jak změnit svůj životní styl k tomu zdravějšímu?

cyklistika

Zdravotní životní styl není jen o jídle ale také o pohybu. Pohyb je jednou ze základních potřeb našeho těla, aby si dokázalo udržovat fyzickou kondici. Zdravé tělo je totiž základ pro zdravý životní styl. Pokud jste pohybem nepolíbení a chcete začít, pak je nejjednodušší začít svižnou chůzí, aspoň hodinu denně, nejlépe však hodiny dvě. Místo jízdy autem se raději do práce projděte. Stejně tak vhodná je jízda na kole. Jakmile získáte trochu kondici můžete přidat třeba běh, návštěvy fitness centra a tak dále. Nebo si hned zpočátku domluvte osobního trenéra, který vám sestaví jak cvičební, tak i stravovací plán a budete to mít ještě jednodušší.

žena s hrozny

Druhou částí zdravého životního stylu je strava. Pokud nejíte zdravě, tak vás žádný pohyb nespasí. A co je vlastně ta zdravá strava? Zdravá strava je vlastně pestré stravování s přihlédnutím ke všem živinám. Každý extrém je špatný a tím pádem nic se nemá přehánět. Hlídejte si na talíři dostatek zeleniny, vlákniny a bílkovin. Neopomíjejte ani sacharidy, naše tělo jich aspoň trochu k životu potřebuje. Jednoduše jezte střídmě ale vše. Vyhýbat se můžete tučným věcem, uzeninám, sladkým nápojům, sladkostem obecně a tak dále. Ke každému chodu by měla být k dispozici zelenina a každý den bychom měli sníst aspoň dvě porce ovoce – spíše v dopoledních hodinách.

Pokud se rozhodnete žít zdravě, pak to chce trochu odříkání, než si na nový systém stravování zvyknete. Nakupovat můžete v obchodech nebo zvolit zdravou výživu eshop https://www.nakliceno.cz/ přes internet. Výhodou je, že vám zboží přivezou až domů a nemusíte se nikam trmácet.