Podmanivé Toskánsko: kraj plný gastronomických skvostů a Leonarda da Vinci

Kdo alespoň jednou okusil krásy Toskánska, s láskou na něj při vyprávění vzpomíná. Hlavní město Toskánska je považováno za kolébku světové renesanceFlorencie, město, které si vás získá nejenom překrásnou architekturou a dlouhou minulostí.
 
Po cestě Florencií můžete obdivovat nádhernou kopcovitou krajinu, která se táhne až k Tyrhénskému moři, kterou dříve obývali Etruskové, jejichž vláda je stále vyobrazena na zachovalých archeologických nalezištích. Cestu lemují vinice, olivové háje nebo cypřiše, tolik typické pro tuto krajinu, stejně jako makchie, kaštanové a bukové lesy, ve kterých se velmi snadno můžete ztratit.
vinice toskánska
 
Kolébkou renesance
Toskánsko patří mezi prastaré kulturní země, vždyť právě v tomto kraji se narodil tolik známý Leonardo da Vinci nebo Michelangelo Buonarroti, který dal Florencii tolik uctívanou a obdivovanou sochu Davida. Originál najdete v Akademii krásných umění ve Florencii, ale ta kdysi stávala na veřejném prostranství Palazza Vecchio. Dnes u toho plagiátu najdete mnoho turistů.
 
Pokud chcete objevit všechny krásy Florencie, vyhraďte si minimálně tři dny v období od září do poloviny listopadu. Počasí i na podzim zde bývá velmi příznivé, teploty se šplhají až ke 25°C. Turistů je o poznání méně, dostane se tak lépe do muzeí a galerií, navíc se můžete těšit na sezónu vinobraní a dozrávání oliv. Na podzim vás uchvátí hlavně toskánská příroda, která dostává neuvěřitelné nádechy barev jak z jiného světa.
 krajina v toskánsku
Dechberoucí Siena
Co by to bylo za dovolenou v Toskánsku bez návštěvy dalšího velkolepého města Sieny. Ta se nachází 70 kilometrů na jihozápad od Florencie. Kde můžete najít i jedno z nejznámějších náměstí Piazza del Campo. Je vydlážděná červenými cihlami se vzorem rybích kostí. Staly se charakteristikou zdejší architektury, jelikož je město obklopeno jílovitou půdou, zatímco pro Florencii je typický carrarský mramor.