Koníčky některých známých osobností

Většina známých aktivně činných lidí se věnuje nějakému hobby. Bývá v podstatě pravidlem, že čím aktivněji se člověk zapojí do nějaké tvůrčí činnosti, tím více svého volného času věnuje další aktivní tvorbě.
pletený medvídek

Meryl Streep a Julia Roberts

Známá filmová herečka Meryl Streep, jedna z nejvýraznějších ve svém oboru, ve volném čase tráví spoustu hodin pletením vlněných výrobků. Většinou jde o ponožky, šály a svetry. Sama o sobě tvrdí, že právě pletení je jakousi formou meditace, soustředění a obracení se směrem do vlastního nitra. Pomáhá jí orientovat se ve svých vlastních myšlenkách. Julia Roberts rovněž propadla pletení, což je ostatně pro citlivé ženy ve znamení Štíra poměrně typické. Štír totiž navenek působí mnohdy expresivně až vulgárně, uvnitř však bývá nesmírně citlivou osobností.

Tom Hanks

Jistě jej znáte např. z filmů Apollo 13 nebo Láska přes Internet, či Forest Gump. Tom Hanks je jedním z těch milovníků nostalgie a technických vymožeností druhé poloviny dvacátého století. Od konce 70. let totiž sbírá staré psací stroje. Dokonce se známému newyorskému deníku svěřil, že jeden z nich využívá pro psaní takřka denně. Fascinuje jej právě typický zvuk klapajících kláves. Zajímavé je, že v uvedeném snímku Láska přes Internet, kde spolu s Meg Ryan doslova exceloval, je její bývalý přítel zrovna milovníkem a obdivovatelem psacích strojů. A mnozí lidé tvrdí, že psací stroje mají duši, podobně jako nesmrtelné gramofony.

George Bush

Politik a zároveň bývalý prezident USA je vynikající malíř. Svou specializaci vymezil na krajinomalbu a zvířata, konkrétně štěňata, dále vytváří malby světových státníků. Tomuto koníčku se intenzivně věnuje od konce své prezidentské kariéry v roce 2009.
vintage psací stroj

Marissa Mayer

Je generální ředitelkou společnosti Yahoo! Za její „neobvyklé“ hobby lze označit práci v kuchyni mezi dřezem, kuchyňskou linkou a sporákem. Nejvíce ji baví pečení dortů, buchet, sladkostí, závinů. Prozradila o sobě, že všechny kuchaře považuje za jakési pokusné chemiky v laboratoři, a její experimenty také přispívají k různým novátorským myšlenkám v jejím pracovním oboru.