Investujte do podlahového vytápění

Topná sezóna je již v plném proudu, co takhle vyměnit způsob topení u vás doma? Máte v plánu rekonstrukci bytu nebo rodinného domu a přemýšlíte o různých vylepšeních, která by vám zpříjemnila život v takovém domě? Nemáte rádi studenou podlahu? Pak zapomeňte na klasické vytápění radiátory. Popřemýšlejte také o investici do podlahového vytápění, které vám může přinést spoustu užitku. Není nic příjemnějšího, než chodit v zimě doma po vyhřáté podlaze bez nutnosti tlustých ponožek nebo bačkor. Už žádné starosti s tím, jestli vaše batole náhodou neprochladne od podlahy, už žádné tlusté ponožky a promrzlé nohy. S podlahovým vytápěním přijde do vašeho domova příjemná změna.
kočka ve dveřích

Pokud se rozhodnete pro podlahové vytápění, pak se nabízí možnost elektrického nebo teplovodního vytápění. Elektrické je finančně méně nákladné, snadná je také regulace tepla. Teplovodní vytápění je finančně náročnější, ale zase přináší vyšší akumulaci tepla.

A jaké vám podlahové vytápění v rodinném domě přinese výhody či nevýhody?

Výhody podlahového vytápění:

·         možnosti instalace téměř pod jakoukoliv podlahovou krytinu

·         instalace kdekoliv v domě nebo v bytě – od obýváku, až po koupelnu

·         nižší výdaje za energie

·         rovnoměrné rozložení tepla po celé místnosti

·         není nutné podlahové topení nijak udržovat

·         zajišťuje optimální vlhkost v místnosti

·         podlaha zůstává příjemně teplá i nějakou dobu po vypnutí topení
pantofle u pohovky

Nevýhody podlahového vytápění:

·         delší nahřátí a vytopení místnosti

·         vyšší investice

·         nutné přemýšlet o rozestavěném nábytku v místnosti (aby nepokrýval příliš velkou plochu podlahy a nebyl tak vytápěn spíše nábytek)

Pokud uvažujete nad investicí do podlahového vytápění, zvažte všechna pro a proti a také vaše finanční možnosti. Pokud jste zimomřiví a máte rádi příjemné teplo, pak je toto řešení tou správnou volbou pro váš domov.