Hrajte tenis

Pokud jste do teď příliš nesportovali, ale chcete to změnit, tenis by pro vás mohl být tou nejlepší volbou. Jedná se totiž o sport, který je vhodný pro všechny věkové kategorie. Mohou ho bez problémů hrát jak ti nejmenší, tak i lidé v důchodovém věku.
kreslený tenista

Navíc tenis běžně hrají obě pohlaví, a to často i proti sobě zároveň v rámci smíšené čtyřhry. Není to tedy sport pouze pro individualisty, ale potěšení z něj mohou mít také týmoví hráči. K hraní tenisu nepotřebujete mít nic extra. Stačí si koupit alespoň trochu ucházející raketu, natáhnout si tenisky, šortky a tričko a vyrazit na kurt. Kurty se dnes dají objednat prakticky v každém městě.
vybavení na tenis
Díky bílému sportu si můžete razantním způsobem zlepšit kondici. Pokud budete hrát alespoň tři sety jednou týdně, během pár měsíců se výrazným způsobem zlepší vaše kardiovaskulární soustava a také uberete pár kil, která vás do té doby tížila. Tenis je ovšem i ideální k posilování svalstva. Na rozdíl od některých jiných sportů zde musíte zapojit opravdu celé tělo, nejen pouze určité svalové struktury. I proto tenis patří mezi nejnáročnější sportovní odvětví vůbec. Je totiž komplexní. Nemusíte se však obávat, že byste nestíhali. Stačí si najít sobě rovného protihráče a sním chodit trénovat. Uvidíte, že se budete oba zlepšovat a časem můžete vyzvat i jiné hráče, kteří byli doteď lepší.
mokrý tenisový míč

Uvažujete-li o tom, že svého potomka nebo vnoučka přihlásíte do některé z tenisových škol, měli byste vzít na vědomí, že čím dříve to uděláte, tím spíše z něj vyroste další česká tenisová hvězda. Ideální je třetí rok života, ale není to vždy pravidlem. Ve světovém tenisu existují hráči a hráčky, kteří začali v daleko pozdějším věku a dnes vyhrávají velké turnaje. Nejdůležitější samozřejmě je, aby to dítko bavilo a nebylo do toho nuceno, jinak si také může tenis a sport obecně zošklivit do konce života.