U betonových plotů je nejobtížnější vybrat ten správný vzhled

Betonové ploty jsou dnes k vidění v mnoha způsobech provedení, v mnoha barvách, tvarech, stylech a kombinacích s jinými materiály. Tím nejobtížnějším úkolem není ani tak jejich výstavba, jako volba toho správného vzhledu.

betonový plot

Estetický dojem – pochopitelně, že vás asi na prvním místě bude zajímat životnost a další atributy spíše praktické, my bychom se však měli pozastavit i nad vzhledem oplocení. Velmi totiž záleží na vašem projektu, na volbě, jakému designovému řešení dáte přednost. Betonové ploty jsou totiž tak trochu v nadsázce stavebnice „Lego“ a vašim úkolem je poskládat takovou konfiguraci, aby vás a vaše blízké, či sousedy nebo známé, dokázala uspokojit vzhledově. Přece jen se na ni budete dívat spoustu let, bude vám zasahovat do podvědomí a vytvářet iluzorní životní prostor.

Kombinujte barvy – velmi často se stává, že lidé zvolí monotónní šedou, obeženou s ní celý obvod parcely a pak jim připadá, že jsou uvnitř vlastní zahrady stísněni a sevřeni. Vsaďte raději na barevné variace okrové, v kombinaci se dřevem v kontrastní barvě mahagonového či „teak“ lazurovacího laku. Anebo můžete oplocení doplnit vysázeným živým plotem, jehličnany, dekorativními trvalkami, jako jsou chryzantémy (listopadky) nebo azalky. Každý plot doplněný živými rostlinami získá jiný ráz, působí elegantně a nenuceně, nikoli rušivě.

kamenná zeď

Možnost demontáže – někteří lidé sází na možnost oplocení rozebrat a vystavět je na jiném místě, nebo vyměnit některé desky za jiné. Stavebnicový systém to umožňuje, desky jsou tenké a nezabírají příliš mnoho prostoru, takže jsou poměrně variabilní po celou dobu své životnosti. Stává se, že po několika letech potřebujete změnit koncepci zahrady, přistavět přístřešek, altán, pergolu, výběh pro zvířata, rozšířit užitkový prostor, postavit bazén atp. Tehdy se pak možnost demontáže a opětovné montáže může hodit a navíc montáž betonového plotu cena je nabízena v sortimentu mnoha specializovaných firem.