Kabáty jarní sezony 2020

Uberte barvy

Milovnice minimalismu jásejte! Tohle jaro bude ve vašem stylu. Střihy i barvy jsou čistý minimalismus.

Zařaďte neutrál

Je tady béžová, černá a bílá, šedá. Maximálně je povolená barva zelená. Střihy budou rovněž ve znamení minimalismu. Knoflíky na nich ovšem nehledejte, anebo maximálně dva tři na koncích rukávů. Vládne županový styl kabátů. Jsou volné, přepásané jen páskem.  Anebo úplně bez pásku. Klopy volně splývají, délka kabátů končí u kolen.
dívka v koženkové bundě

I šelmy se dočkaly

Říkáte si, že minimalismus není nic pro vás a čekali jste letošní jaro taky nějaké vzory nebo barvy? Vzory ano, a dokonce ze světa divočiny. Hra vzorů na kabátech vám připomene šelmy africké savany – leopardy.

Pletené kabátky

Dlouhé kardigany jsou rovněž bez pásku a jejich délka sahá až do půli lýtek. Na jaře ovšem pro milovnice klasiky nesmí chybět trenčkoty.

A co bundy?

U bund je letošní jaro širší záběr, co se týče barev i střihů.

Tady je kromě barev charakteristických pro minimalismus povolena kostka a jemné pastelové tóny.   Z materiálů se na bundách objevuje neopren, džínovina hlavně v černé barvě sepraného vzhledu, imitace semiše, manšestr. Střihům dominují nabírané rukávy, časté použití zipů. Novinkou letošního jara je časté použité koženky na všech částech oděvů, počínaje halenkami, košilemi, sukněmi a konče svrchními částmi oblečení – bundami, kabátky. Koženková může být letošní jaro buď celá bunda, nebo jen její části. Bundy z tohoto materiálu mají délku v půlce stehen anebo jsou cropp střihu.
dívka v šedém kabátě

Návrat do minulosti

Pro bundy nadcházející sezony spring 2020 jsou charakteristické velké nakládané kapsy s knoflíky nebo druky, evokující osmdesátá léta. Některé z nich připomínají svým vzhledem flanelové košile, ale na rozdíl od nich jsou ušité z teplejších materiálů a jsou opatřeny podšívkou.  Rockový styl jarních bund zastupují motorkářské bundy, ty zůstávají ale stále černé.