Jaké výhody má dětský xylofon oproti jiným nástrojům

Děti mají velmi rády hračky, které vydávají nejrůznější zvuky, často k nelibosti svých rodičů, kteří po několika hodinách mají pocit, že jim praskne hlava. Není tedy divu, že jsou mezi nimi velmi oblíbené nejrůznější hudební nástroje.

Pokud tedy vaše dítě po něčem takovém zatouží, nabízí se otázka, který koupit. Například housle, především ty pro děti, nejsou zrovna něčím, co byste chtěli poslouchat. Řešením může být velmi oblíbený dětský xylofon https://www.chytraliska.cz/kategorie/hudebni-nastroje/detske-xylofony/. O co se jedná?

xylofon1

V podstatě jde o podlouhlý obvykle dřevěný rám, na němž jsou v rozestupech připevněny kovové destičky. Součástí je i palička. Hraje se na něj podobně jako na bubínek, jen s tím rozdílem, že každá destička vydává trochu jiný tón (obvykle jsou seřazeny od nejnižšího po nejvyšší, podobně jako u piána), a že je zde jen jedna palička.

Jaké jsou tedy jeho výhody? Především je zde daleko těžší vyloudit nemelodický tón, jako například u housliček nebo flétničky, což je další oblíbený nástroj. Dá se tedy poslouchat déle a navíc i dítě má lepší pocit, neboť mu připadá, že dokáže hrát a skutečně tvořit nějakou melodii.

xylofon2

Dále je malý a lehký, a tedy snadno přenosný. Navíc nepotřebuje elektřinu. Tím se liší od piána, ať už klasického, nebo elektronických kláves pro děti, i když je to fakt, který rodiče příliš neocení. Asi nebudou rádi, když dítě začne svou muzikální produkci například při cestě vlakem – a nejspíš ani ostatní cestující ne.

Co se dětem líbí, je i fakt, že u xylofonu jsou „klávesy“ pomalovány nejrůznějšími barvami. Není to samozřejmě bezúčelné. Slouží to k označení jednotlivých not na stupnici, například C může být modré, D zelené, E oranžové, a tak dále. Dětem je to samozřejmě jedno, ale barvičky se jim líbí.

Pokud tedy vaše dítě zatouží rozvíjet své muzikální vlohy, je toto dobrý nápad, jak začít. Alespoň pro vaše uši a nervy.