Jak na dokonale čisté zuby – Rozhoduje o tom zubní kartáček?


Čištění zubů patří ke každodenním činnostem a určitě bychom jej neměli podceňovat. Zuby máme jen jedny a není zrovna levnou záležitostí, pořizovat nové.

Jak na dokonale čisté zuby – Rozhoduje o tom zubní kartáček?

Čištění zubů patří k základním hygienickým návykům, o své zuby bychom se měli starat od malička už po celý život. V případě, že si zuby nečistíme alespoň dvakrát denně po dobu dvou minut, zaděláváme si na pěkné potíže. Zkažené zuby bolí, bolest zubů se navíc řadí k těm vůbec nejhorším, pokud už není zbytí a zuby musí ven, ty nové zase stojí nemalé peníze. Starost o zuby je i naší vizitkou, když se člověk usměje a ukáže vykažené zuby, nikdy to nepůsobí dobře. Je mnoho důvodů, proč se péči o zuby věnovat pravidelně. Jak si ale zuby vyčistit co nejlépe a má na to vliv kvalita zubního kartáčku?

pexels-photo-3762453

Umíte to správně?

Ptáte se, jaký zubní kartáček je nejlepší dentalescure.cz? Jestli ten s malou hlavou, velkou hlavou, jemný nebo tvrdý, manuální nebo elektrický? Asi každý zubní lékař nebo dentální hygienička vám na to odpoví jasně, důležitá je především technika čištění a tu vás kartáček nenaučí. Ovšem ten elektrický vykoná veškerou práci za vás. Manuální kartáčky jsou však jemnější. Nejlepší kartáčky jsou ty s menší hlavou a klidně to mohou být i kartáčky dětské s velmi jemnými a na husto poskládanými štětinkami. Tvrdé kartáčky s velkou hlavou vám spíše uškodí, poškrábou dásně a v puse napáchají neplechu. I hlavy elektrických kartáčků by měly mít jemné štětinky.

Jak již bylo řečeno, nejdůležitější je správná technika čištění. Tu vás dokonale naučí na dentální hygieně, mějte také na paměti, že návštěva dentální hygieny je neméně důležitá, než preventivní prohlídka u zubního lékaře.

pexels-photo-298611

Když zuby bolí, je pozdě

Prevence je v péči o zuby základ, ani ta nejlepší pasta vás nespasí, pokud nemáte kvalitní kartáček, nečistíte si zuby pravidelně a správně. Vedle toho je nutné dbát i na čištění mezizubních prostor, což upřímně dělá jen malá hrstka lidí. Mezizubní kartáčky bychom ale měli používat také denně a měly by patřit do základní výbavy v péči o zuby a ústa. Jak totiž zuby začnou bolet, už může být mnohdy pozdě.

Ať už tedy máte jakýkoliv kartáček, zuby potřebují především pravidelnou a správnou péči.