Hledáte ideální místo pro sídlo společnosti? Virtuální sídlo Ostrava nabízí nově

Virtuální sídla jsou v současné době hojně využívána. Vyznačují se tím, že umožňují zápis sídla právnické osoby do obchodního rejstříku. Jsou tedy vhodným řešením pro řadu právnických osob, tedy firem. Mnohdy služby virtuálního sídla mohou využívat i živnostníci, kterým je tedy umožněn zápis místa podnikání do živnostenského rejstříku.

Sídlo společnosti

Když není možné zapsat sídlo na adrese provozovny

Mnohdy se stává, že řada firem či živnostníků má ke své činnosti pronajaté prostory. Může se jednat o obchodní prostory, provozovny, výrobny atd. Někteří vlastníci daných nemovitostí však těmto subjektům neposkytnout souhlas se zapsáním sídla či místa podnikání. V tom případě přichází na řadu hledání virtuálního sídla, což je nejjednodušší možnost, jak zákonem stanovenou podmínku zapsaného sídla splnit. Může se také stát, že firmy zkrátka a jednoduše chtějí mít sídlo v jiných místech, například kvůli prestižní adrese atd.

Virtuální sídla představují bezpečný a legální způsob vzniku sídla společnosti

Mnohým z nás může v hlavě vyskočit otázka, zda představují virtuální sídla možnost získání legálního sídla společnosti. Ano, virtuální sídla je možné legálně, dle platných právních předpisů ČR, užívat od roku 2009. Od té doby jsou u právnických osob velmi vyhledávané a nalezneme je prakticky v každém větším městě. Nejžádanějšími lokalitami jsou adresy v největších městech ČR. Nyní si ho můžete pořídit i v Ostravě. Virtuální sídlo Ostrava nabízí nově, tak proč ho nevyužít?

Zaměstnanec v kanceláři

Princip fungování virtuálních sídel

A jak vlastně virtuální sídla fungují? Je to jednoduché. Zákazníkovi je virtuální sídlo pronajímáno za určitý poplatek. Tím mu vznikne nárok na zapsání sídla do obchodního rejstříku. Je nutné počítat s tím, že většinu takovýchto míst není možné využívat fyzicky. Dále je třeba myslet i na to, že na adresu oficiálního sídla může chodit nejrůznější korespondence. To se většinou řeší tak, že buď si ji nájemce vyzvedává, je mu přeposílána fyzicky nebo elektronickou cestou.

Obrovskou výhodou virtuální sídel je jejich finanční nenáročnost, čímž je možné značně snížit i firemní náklady. Oproti klasického nájmu kanceláří či různých dalších prostor, je investice do virtuálního sídla skutečně minimální.