Aby stárla pomaleji

Stárneme od narození, to nezměníme. Ovšem naše pleť dostává „zabrat“ nejen vlivem vnějšího prostředí, ale také našim vlastním přičiněním. Pak nejen nezdravě vypadáme, ale nezdraví jsme!

 

Asi žádná žena netouží po tom, aby ve čtyřiceti vypadala jako stařena. Je bohužel smutnou pravdou, že pleť mnohých (i mladších) žen zbytečně zestárne předčasně. Co tedy dělat a nedělat, abychom jí pomohly stárnout o něco pomaleji? Něco změnit jde!
lití vody

 
Obličej čistíme denně dvakrát

Pravidelně odstraňovat nečistoty z pokožky obličeje, to je základ. Odborníci to doporučují všem, lidem s akné obzvlášť. Pokud je kůže znečištěná, více se mstí, aby zabránila postupu nečistot do hlubších vrstev. Ale póry se při tom ucpávají. Dochází k jejich zanícení.

 žena na masáži
Pijeme vodu

A to alespoň doporučované dva litry denně. Vodou ovšem není myšlena sladká limonáda, energetické nápoje, káva nebo alkoholické nápoje. Když chceme „obyčejnou“ vodu ochutit, nejvhodnější je použít citrón.

 
Nekouříme

To škodí jak pleti, tak celému našemu organismu. V mládí si to tak neuvědomujeme. Není to ani tak vidět. Jak ale léta přibývají, začíná být rozdíl v kvalitě (a vzhledu) pleti kuřaček a nekuřaček větší a větší. Přiznejme si, že kuřačky prostě stárnou rychleji!

 
Omezíme cukr

Odborníky je doporučováno příjem cukru snížit. Vhodné je nahradit ho konzumací ovoce a zeleniny.

Pro milovníky sladkých dobrot to není dobrá zpráva, ale jeho omezením pomůžete nejen své linii, ale i své pleti. Cukr způsobuje její vyčerpání. Jeho přílišný přísun může v ní vyvolat i vznik chronického zánětu. A také rychlejší stárnutí.

 
Doplňky stravy vybíráme s rozumem

Při výběru doplňků stravy je vždy dobré se poradit s odborníkem. Například kolagen ve vitamínech se dle jejich názoru do kůže nemusí vůbec dostat. Třeba aminokyseliny doporučují. Ty jsou nezbytné k tomu, aby si náš organismus vytvořil pro kůži potřebný kolagen sám.