Dejte průchod citům

Máme tu čas – nečas, dny krátké, propršené, podmračené a studené. To ale neznamená, že takoví musíme být i my. Co takhle zkusit něco nového, co jste ještě nezkusili? Už dávno obdivujete pouliční kreslíře, nebo krajináře, kteří si jen tak v plenéru „vymrsknou“ krajinu jak z pohádky? Myslím, že nemusíte.  Každý to máme v sobě, jen TO umět uchopit a začít s tím pracovat. Cit pro umění máme v sobě jistě všichni a od malička jsme měli v oblibě ty nádherné barevné pastelky a tužky, které uměly bez přemýšlení vykouzlit na papíře pohádkové postavy. Od vodníka po princeznu, čerta, nebo ježibabu. Nic nebyl problém a ani nás nenapadlo říct, že kreslit neumíme.
malovaná kočka
–          Mám pro Vás tip – zkuste se porozhlédnout po internetu a ve Vašem okolí najít kurz kreslení pro úplné začátečníky, kteří jsou schopni tak maximálně nakreslit sluníčko a domeček se stromečkem, tak jako jsem to dokázala i já.
–          Po absolvování kurzu kreslení pravou hemisférou budete naprosto v údivu, co Vaše tužka v ruce dokáže za divy. Váš skicák se bude plnit různými náčrtky, akty či portréty a nebudete chtít vůbec přestat. Budete se zdokonalovat a Vaši známí budou chtít nové a nové obrázky jako dárek pro své nejbližší.
–          Ať už kreslení či malování je úžasná terapie. Na každodenní stres a únavu z práce funguje stoprocentně.
umělec s výkresem
–          Zapomeňte občas na luxování, utírání prachu, nákupy a rozdělte se o tyto radosti ostatními členy rodiny. Vy jste také důležití a zasloužíte si občas lidově řečeno „vypnout“. Takový off-line je nejlepší s tužkou a skicákem v ruce, správnou předlohou pro Vás výkres a pak se už jen oddávejte Vaší fantazii. Nechte se hýčkat a odměňte se chvilkou kreativity, které udáváte tón jen Vy sami.
–          Bonus, který Vám tento koníček bude přinášet je celkové uvolnění, vnímání okolního světa a jeho barev. Posílí Vaše vnitřní já a dost možná i posune na další cestu tvůrčím životem.